+420 388 428 225

MENU

Tipy na výlet

Lyžařský areál LA ZADOV

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice. Běžecký stadion a přilehlé závodní tratě 1-10 km, které hostily Světový pohár v běhu na lyžích již v roce 1983, jsou i dnes místem konání mnoha významných závodů - ročně cca 20 sportovních akcí, a byly též známy jako druhý domov naší běžecké jedničky Kateřiny Neumannové.

Zadov - Churáňov je také místem, které nabízí profil tratí pro sjezdové lyžování. Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnost. Celková délka 4,5 km, přepravní kapacita 8 dopravních zařízení  (2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, dětský koberec) je 6563 os./hod. Sjezdovky se 2x denně upravují, všechny sjezdovky v areálu Kobyla, areálu U Horejšů a dolní polovina sjezdovky u Lanové dráhy Zadov-Churáňov jsou uměle zasněžovány!

Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování (KOBYLA)  je denně mimo pondělí od 18 do 21 hodin (Areál U Horejšů denně včetně pondělí).  Areál Kobyla a areál U Horejšů jsou osvětleny a sjezdovky jsou pro večerní lyžování vždy čerstvě upraveny.  

www.lazadov.cz

Borová Lada

Bývalá dřevařská osada na soutoku Teplé Vltavy, Vydřího potoka a Vltavského potoka. V údolí Vydřího potoka se nachází několik slatí, Chalupská slať s jezírkem je přístupná veřejnosti.

Další informace o Borových Ladech

Javorník

Vesnička pod Javorníkem, kde se nachází pomník K. Klostermanna. Na vrcholu postavena r. 2003 rozhledna, z které je fantastický výhled na šumavské vrcholky.

Stránky obce Javorník na Šumavě

Kašperské Hory

Vznikly ve 13. století z hornické osady. V okolí města zůstaly zbytky štol a šachet. Dominantou je renesančně-barokní radnice ze 16. století. Ve městě nalezneme muzeum Šumavy s bohatou sbírkou skla ze šumavských skláren a muzeum hraček. Sídlo správy CHKO Šumava.

Stránky města Kašperské Hory

Kubova Huť

Původně sklářská osada, dnes středisko letní i zimní rekreace. Výchozí bod pro cestu na Boubín. Nejvýše položená železniční stanice v ČR.

Ski areál Kubova Huť
Obec Kubova Huť

Kvilda

Založena na přelomu 15. a 16. století, v její blízkosti se rýžovalo zlato. Zajímavostí je novogotický kostel sv. Štěpána z počátku 20. stol. Významné centrum letní i zimní rekreace, ideální východisko pro cyklovýlety.

Stránky obce Horská Kvilda
Ski areál Kvilda

Lenora

Jedna z nejmladších obcí na Šumavě. Byla poslední sklárnou na foukané sklo na Šumavě. Je jí věnována expozice místního muzea. Technickou památkou je chlebová pec uprostřed města z 1. pol 19. stol. Z Lenory se dá vyplout na Vltavou, za nízkého stavu vody je však řeka k Soumarskému mostu nesplavná.

Modrava

Vznik v 1. pol. 18. stol. Jako rybářská osada. Soutokem tří potoků – Filipohuťského, Modravského a Roklanského vzniká ve výšce 977m Vydra. V roce 1801 byl postaven Vchynicko-Tetovský kanál. V blízkosti obce stojí Klostermannova chata sloužící Klubu českých turistů, nyní funguje jako hotel. V roce 2007 zde bylo otevřeno Návštěvnické centrum dřevařství s interaktivní expozicí.

Obec Modrava

Prachatice

Městská památková rezervace. Původní osada existovala již v 10. století. Dodnes jsou dobře zachovalé hradby a opevnění. Zajímavou stavbou je renesanční radnice na náměstí, goticko-renesanční brána a kulturní centrum O.H.Hajeka. Nachází se zde Prachatické muzeum, Muzeum české loutky a cirkusu, městské divadlo a kino.

Stránky města Prachatice

Rejštejn

Osada dříve známá rýžováním zlata. Světově proslulá je sklárna Klášterský Mlýn, která pracovala v letech 1836-1947. Stojí zde secesní vila rodiny Maxe Spauna, nejvýznamnějšího majitele sklárny Loetz.

Strážný

Obec, která vznikla v r. 1686 tvořilo původně 6 domků. Strážným procházela už v r. 1833 mezinárodí silnice z Prahy do Pasova a vedla jím jedna ze dvou prvních autobusových linek v jižních Čechách.

Sušice

Městská památková zóna. Původně slovanská osada rýžovníků zlata. Město je známo výrobou zápalek. Firma Solo, a.s. Muzeum Šumavy je umístěno na rohu náměstí ve výstavném goticko-renesančním domě.

Špičák

Horské rekreační středisko, železniční tunel 1748 m dlouhý, rozsáhlý areál sjezdového lyžování, lanovka na Pancíř, křižovatka a východisko turistických cest na Černé a Čertovo jezero a na Pancíř.

Ski areál Špičák

Vimperk

První zmínky z r. 1263 se vztahují k hradu sloužícímu k ochraně Zlaté stezky, která přinesla rozvoj pro celé město. Dominantou města je renesanční zámek, sídlo městského muzea. Vimperk je jedním z východisek na Šumavu a sídlo správy NP.

Stránky města Vimperk

Železná Ruda

Je hlavním městem šumavské turistiky s velkou koncentrací návštěvníků, širokou nabídkou restauračních zařízení a ubytovacích kapacit všech kategorií s pěknou okolní přírodou. V Alžbětině je informační středisko NP Šumava a Bavorský les.

Město Železná Ruda

Shrnutí dalších hezkých a zajímavých turistických míst

Vrcholy: Ostrý, Pancíř, Březník, Oblík, Boubín, Bobík, Třístoličník, Plechý, Kleť, Velký Roklan, Luzný
Jezera: Černé a Čertovo jezero, jezero Laka, Prášilské jezero, Plešné jezero, Roklanské jezero
Místa: Sněžné jámy, Povydří, Hamerský potok, Tříjezerní slať, Zlatá studna, Jezerní slať, Pramen Vltavy, Bučina, Chalupská slať, Vlčí kámen, Knížecí pláně, Boubínské jezírko, NS Boubínský prales, stezka v kournách stromů
Stavby: hrad Kašperk, keltské hradiště Obří hrad, Turnerova chata, hrad Kunžvart, hrad Hus, Trojmezí, Schwarzenberský plavební kanál, Čertova stěna
Obce a města: Prášily, Antýgl, Horská Kvilda, Churáňov, České Žleby, samota Idina Pila, Stožec, Lipno nad Vltavou, Frymburk, Vyšší Brod

Kam vyrazit, když počasí není ideální

Říká se, že nikdy není špatné počasí, ale špatné oblečení. Přes všechno existuje ale spoustu aktivit, které lze provozovat i ve zhoršených povětrnostních podmínkách.

U nás na Šumavě můžete navštívit informační střediska národního parku s promítáním videoprogramů a šumavská muzea s bohatými sbírkami skla – v Sušici expozice Minulost horního Pootaví, Sušické sirkářství, Karel Klostermann, v Kašperských horách expozice Život a práce lidí, Příroda, v Železné Rudě expozice sklářství na Železnorudsku, Hamernictví, židovské muzeum na Dobré Vodě, muzea ve Vimperku (mj. expozice tiskařství), ve Volarech (mj. expozice Zlaté stezky), Adalberta Stiftera v Horní Plané, v Lenoře, v Prachaticích a v Českém Krumlově (vzácné sbírky). Expozice starých motocyklů je v Kašperských horách a v Železné Rudě, kde je nově i expozice Historie lyžování na Šumavě. Celá řada muzeí s rozličnou tématikou je na bavorské straně.

I v horším počasí lze provozovat lehkou turistiku. Důležitý je výběr trasy, která by neměla být nikterak dlouhá a náročná a během jejího trvání je možno se zastavit v "občerstvovnách". S výběrem výletu Vám rádi poradíme.

Poptávkový formulář

Máte dotaz nebo zájem o rezervaci? Zašlete nám poptávku prostřednictvím tohoto formuláře.
Následně Vás budeme kontaktovat pro potvrzení a upřesnění Vašeho požadavku.SPORTHOTEL ZADOV

tel.: +420 388 428 225
e-mail: info@sporthotelzadov.cz
adresa: Zadov 349, 384 73 Stachy

PROVOZOVATEL:
KIN-HaR  s.r.o.,  Baarova 769/45, 140 00 Praha 4
IČ: 259 46 803, DIČ: CZ25946803

Hotel Vltava - symfonie pohody na břehu lipenského jezera

Hotel Svět - s námi máte Svět u nohou a lázně na dosah ruky

Hotel Vltava - symfonie pohody na břehu lipenského jezera

Hotel Svět - s námi máte Svět u nohou a lázně na dosah ruky

Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací